Wprowadzenie


Ravia to jeden z najstarszych prywatnych serwerów na scenie, który 18 czerwca 2018 roku obchodzi swoje 6 urodziny!

Z tej okazji, postanowiliśmy zremasterować cały serwer tworząc go od podstaw na source.

Szczególnie ważna była dla nas sama rozgrywka i utrzymanie klimatu z dawnego serwera, dlatego od podstaw stworzyliśmy drop ze wszystkich szkatułek, potworów, metinów oraz bossów, zaimplementowaliśmy różne nowości, napisaliśmy od zera wszystkie zadania i dopracowaliśmy serwer aby nie miał żadnych bugów!

Jednak znalazło się także miejsce na znany dotychczas interface, Ravijskie Kamienie Dusz, lubiane przez graczy Kufry w nowej formie i inne cechy serwera które były dostępne w 2012 roku ale znikły z jakiegoś powodu czy te które były dotychczas.

Braliśmy na celownik każdy etap rozgrywki - zarówno dla najmniejszych, średnich jak i dużych poziomów postaci - dla przykładu: nie ważne czy bijesz Metin'a na 5 czy 100 poziom - zawsze będzie się to opłacało (oczywiście im lepszy Metin tym bardziej).

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nowa Ravia to pewny serwer, który nie padnie po miesiącu i jest nastawiony pod rozgrywkę na dłuższą metę.

No dobrze, wiesz już czym jest Ravia - ale czy wiesz, że…

Wiele lat temu, gdy na świecie panował pokój, z piekieł wyłoniły się monstrualne bestie pod wodzą Umarłego Rozpruwacza - jednego z najpotężniejszych demonów otchłani.

Szybko zapanowali oni nad zwierzętami lądowymi i skierowali je ku ludzkości.

Gdy ludziom udało się odgonić zwierzęta, z nieba zaczęły spadać emanujące złą energią Kamienie Metin, który skłóciły ludzkość i przyczyniły się do rozbicia zjednoczonego królestwa na dwie frakcje. Armie ciemności są coraz silniejsze a ludzkość słabnie, czy zdołasz zapobiec kataklizmowi?Start


1 lipca 2018 r. o godzinie 16:30
Klient Gry


Wiemy o tym, że każdy gracz używa sprzętu który mu się najbardziej podoba.

A z racji, że każdy gracz jest dla nas ważny - przygotowaliśmy W Pełni Funkcjonalnego klienta gry na 3 najpopularniejsze systemy operacyjne!Windows


macOS


Linux
Zapowiedź
Sezon - Czyli nowa RozgrywkaTryb sezonowy to nasz autorski rodzaj rozgrywki, w którym można znaleźć niespotykane wcześniej na serwerze rozwiązania.

W połowie sezonu zaplanowana jest jedna duża aktualizacja oraz sporo mniejszych w trakcie jego trwania.

Gdy sezon dobiegnie końca, żaden gracz nie traci zdobytych przez siebie unikatów (np. Przedmioty Legendarne), lecz nie ma już możliwości zdobycia nowych.

PAMIĘTAJ!
Po zakończeniu sezonu NIC nie jest kasowane - żadne konta, postaci, przedmioty czy misje.Rozgrywka w trybie sezonowym rozpoczyna się zupełnie od początku i wymagane w tym celu jest utworzenie nowego konta.
Tak więc każdy ma równe szanse i równy start do rywalizacji!Każdy sezon trwa do 6 miesięcy w zależności od graczy.W tym sezonie dostępne będą między innymi:
- przedmioty rzadkie oraz legendarne
- losowo rozmieszczone po wszystkich lokacjach kufry z unikatowym dropem
- smocze talizmany do zdobycia z każdego potwora
- uczestnictwo w księżycowej grocie (dungeon na 40 - 60 poziom)
- 105 poziom postaci
I nie tylko!Ważne LinkiStrona Główna Serwera


https://raviamt2.plForum Serwera


https://z4y.pl/raviaSerwerowy FanPage


https://www.facebook.com/Raviamt2/Informacje o serwerzeTyp naszego serwera można śmiało określić mianem Medium/Hard - czasami jest naprawdę łatwo a czasami cholernie trudno!
Ale dla prawdziwych graczy z pewnością nie będzie to przeszkodą, liczy się przecież przyjemność i grywalność a nic tak przecież nie satysfakcjonuje jak przejście trudnego etapu jako jeden z nielicznych.

Grając na naszym serwerze z pewnością przypomnisz sobie klimat i doświadczysz uczuć które towarzyszyły Ci podczas pierwszych kontaktów z grą Metin2.

Dla nas jednak najważniejsze jest abyś mógł cieszyć się stabilną, dopracowaną i przede wszystkim satysfakcjonującą rozgrywką!
Maksymalny poziom postaci: 105
Maksymalne punkty statystyk: 100
Maksymalna ilość złota: 2KKK


Na serwerze istnieje bank w którym można wymienić Złoto na Monety, które możemy posiadać bez żadnych limitów oraz płacić nimi w handlu dzięki Sakiewce z Monetami!
Ulepszacze


Wymagane, wszystkie dostępne do zdobycia wyłącznie w grze.
Bonusy: Standardowe


* wyjątek Max PE (1000)Raty Serwera


Doświadczenie: x5


Przedmioty: x1


Złoto: x1Layout GryOkno Logowania

Wybieranie Postaci

Okna w grze

Ładowanie Gry
Początkowe Przedmioty
Na start otrzymujemy widoczny na obrazie ekwipunek +5, oraz Skrzynię Ucznia I.HandlarzeHandlarz Zbrojami


Handlarz Broniami

Handlarka Różności

Bronie PvE


Bronie PvP

Zbroje PvE & PvP


System kamieni duszNa naszym serwerze nie ma standardowych Kamieni Dusz, wszystkie kamienie tworzyliśmy od nowa wzorując się na ich oryginalnym systemie.

Rozbijając Kamienie Metin możemy zdobyć Kamienie od poziomu 0 do poziomu 4-tego, te słabsze możemy jednak ulepszyć u Rodrigueza posiadając przy sobie trochę Złota.

Jednak ciekawiej jest gdy posiadamy już Kamień Duszy z poziomem 4-tym!

Wtedy otwieramy sobie furtkę do wytworzenia Kamienia Dusz z ostatnim poziomem - 5 tym.

Tutaj wykazać się mogą osoby z dowolnym poziomem postaci, dla których może to być dodatkową formą zarobku.

Zobaczcie zresztą sami:


Gdy już rozpoczniemy etap wytwarzania Kamienia Duszy z poziomem 5-tym, w lewym dolnym rogu ekranu ukaże nam się GUI z postępem ulepszania:

Tak natomiast prezentują się wszystkie dostępne Kamienie Dusz:

Oraz przykładowy Kamień Dusz z poziomem 5-tym:

ZwierzakiZwierzaki standardowo dostępne są na naszym serwerze, jednak w nieco usprawnionej formie:

- Po teleportacji, relogu czy zalogowaniu do gry zwierzak nie odwołuje się póki nie zrobimy tego sami
- Gdy "mkniemy" zbyt szybko, zwierzak dostaje akceleracji tkanki tłuszczowej i niczym Lambo w NFSie przybiega do nas
- Jeśli coś pójdzie nie tak i zwierzak się zgubi to przeteleportuje się do Ciebie
- Zwierzaki posiadają specjalną animację pochłaniania dusz stworów w postaci niebieskich kulek

Oprócz tego, pierwszego towarzysza dostajemy na start gry a kolejnych możemy zdobyć z różnych misji oraz szkatułek czy ItemShopu.
Karmienie Zwierzaków


Zwierzaki możemy także nakarmić Diamentem Szlachetnym aby zniwelować ich niezadowolenie i przedłużyć tym samym ich żywotność o 3 dni.
W tym celu wystarczy pogadać z Mironiegą, która wam wszystko wyjaśni jak należy dbać o swojego pupila!Autorskie KrólestwaKrólestwo Eridu

Królestwo Eridu położone jest na zachodzie kontynentu i jest pierwszym królestwem które zostało utworzone przez Yon-Ryona.

Słynie ze swojego starego klimatu nie zmienianego przez lata ze względu polityki władz oraz handlu i dostawy pożywienia.

Od kiedy pojawiły się Kamienie Metin wszystkie drogi handlowe zostały natychmiastowo zamknięte, a strażnicy zaczęli pilnować miasta przed obcymi, co znacznie osłabiło państwo.

Jest to dawne, zmodyfikowane królestwo Wyraj.Wioska Pierwsza


Wioska Druga

Królestwo Sippar

Królestwo Sippar położone jest na wschodzie kontynentu i jest drugim królestwem które zostało utworzone przez Yon-Jina.

Słynie ze swojego odmiennego klimatu oraz produkcji unikalnego uzbrojenia które znacznie różni się od sąsiedniego królestwa.

Władcy Sippar jako pierwsi dostrzegli zagrożenie ze strony kamieni Metin i natychmiast zaczęli interweniować, dzięki czemu demony nie zawładnęły nad całym kontynentem.

Pierwsza wioska to standardowe Jinno - dla osób lubiących klasyczne lokacje.Wioska Pierwsza


Wioska DrugaUmiejętności

Każda profesja posiada 6 w pełni sprawnych i odbugowanych umiejętności - nie musisz się bać, że wybierając inną płeć skill będzie miał mniejsze "pole rażenia" lub wcale nie trafi w przeciwnika, czy umiejętność będzie zadawań tyle obrażeń "co kot napłakał".

Oprócz tego, umiejętności wchodzą Zawsze przy 17 punktach - nie musisz się więc bać, że w jakiś sposób je stracisz.

Jeśli chodzi o rozwój, postawiliśmy na standardowy tryb czytania ksiąg umiejętności od M do G, z taką różnicą, że od czasu do czasu będą odbywać się specjalne Eventy wielokrotnie skracające czas potrzebny na ich przeczytanie.

Od poziomu G do P możliwe jest szkolenie umiejętności aż na 3 sposoby!
- Kamieniem Duchowym
- Kamieniem Mistrzowskim
- Tęczowym Kamieniem
Wszystkie z nich są do zdobycia w grze, więc rozwinięcie umiejętności na P to tylko kwestia rozgrywki.

Należy też nadmienić, że Zwoje Egzorcyzmu i Rady Pustelnika są dość łatwo dostępne w grze z przeróżnych szkatułek, bossów czy misji a z Metinów można zdobyć nawet kilka sztuk Ksiąg Umiejętności naraz!
System KonnyKonie StandardoweSzkolenie konia zostało uproszczone do minimum.

Na 1 - 21 poziom konny potrzebujemy Runy Konnej, którą można zdobyć w Łatwym, Normalnym lub Trudnym Lochu Małp i można ją czytać bez limitu czasowego.


Konie ElitarneOprócz podstawowych konii wprowadziliśmy "Konia Elitarnego" od 30 poziomu konnego (który jest ostatni).

Aby go wyszkolić, należy udać się do naszego nowego Lochu "Sali Lordów", a następnie zdobyć Runę Elitarnego Wierzchowca, która pozwoli nam wyszkolić poziomy konne od 22 do 30.Koń Elitarny posiada około 2-krotnie większe atrybuty od Konia Militarnego, ma 2 razy większą wytrzymałość oraz żywotność, je Jabłka i ma własną umiejętność "Przywoływanie Konia", która nie wymaga do użycia Punktów Many i nie zajmuje nam miejsca w ekwipunku.

Wygląd

Zadania


Na serwer zostało napisane ponad 200 całkowicie nowych, autorskich zadań, z czego ponad 100 jest wykonywalnych.

Podczas ich projektowania stawiany był nacisk przede wszystkim na:
- dopracowanie, aby nie zdarzyła się sytuacja, że do zadania potrzebny jest jakiś specjalny przedmiot po którego zgubieniu misja staje się niewykonywalna
- jakość, aby treści zadań były sensowne, spójne oraz logiczne
- różnorodność, aby nie wszystko polegało na "zabij X potworów"

Wszystkie zadania podzielone są na kategorie, mają inną ikonkę, oraz jasny i prosty w przekazie tekst po którym często można pominąć otwieranie zwoju aby dowiedzieć się o co w nim chodzi.

Systemowe


Odpowiadają za luźne rozmowy z NPC oraz funkcjonalność różnych systemów czy przedmiotów specjalnych.Główne


Jest to linia głównych zadań, pomagających przede wszystkim w rozpoczęciu gry oferując za ich wykonanie przedmioty których początkowo jest deficyt.Kolekcjonerskie


Seria wyzwań od biologa, rozpoczynająca się od 10 poziomu postaci i kontynuowana co 10 kolejnych poziomów - nie ma ona za wiele wspólnego ze standardowymi misjami Biologa, ponieważ oferuje często za ich wykonanie inne nagrody niż standardowo, można je wykonać na każdym poziomie postaci a czas na oddanie kolejnego przedmiotu jest znacząco krótszy niż oryginalnie.Rzeź


Seria wyzwań niezależnych, rozpoczynająca się od 9 poziomu postaci i kontynuowana w nieokreślonych przedziałach poziomowych - polega na zgładzeniu wylosowanego Bossa i odebraniu unikatowej nagrody za osiągnięcie która może być zarówno stałym bonusem, specjalnym przedmiotem czy też dodatkiem złota oraz doświadczenia.Energia Metinów


Seria wyzwań niezależnych, rozpoczynająca się od 5 poziomu postaci i kontynuowana co 10 kolejnych poziomów - polega na zniszczeniu wylosowanego Kamienia Metin w odpowiedniej ilości i odebraniu unikatowej nagrody za osiągnięcie która może być zarówno stałym bonusem, specjalnym przedmiotem czy też dodatkiem złota oraz doświadczenia.Polowania


Seria wyzwań niezależnych, rozpoczynająca się od 8 poziomu postaci i kontynuowana co 10 kolejnych poziomów - polega na pozbyciu się określonej ilości rzadkich stworów i odebraniu unikatowej nagrody za osiągnięcie którą jest stały bonus, coraz większa ilość Peleryn Męstwa oraz inne specjalne przedmioty czy dodatki złota oraz doświadczenia.Poboczne


Linia zadań dodatkowych, niewymaganych i możliwych do odrzucenia.
Za misje poboczne można zwykle zdobyć bardzo dobre nagrody specjalne, takie jak czasowo zwiększone szanse na ulepszanie u kowala, zapas deficytowych przedmiotów oraz duże ilości Złota oraz Doświadczenia.
Z racji, że są one przeznaczone tylko dla chętnych - bez dwóch zdań opłaca się je wykonywać!Specjalne


Aktywowane zwykle podczas specjalnych wydarzeń i eventów.
Każda z nich może się od siebie diametralnie różnić.
Dungeony


Nasz serwer nastawiony jest głównie pod rywalizację, dlatego nie znajdziecie u nas dziesiątek dungeonów jak na innych serwerach, a skorzystanie z tych które są u nas dostępne będzie wymagało często wielu bitew z innymi graczami, aby zdobyć do niego przepustkę (które nie są dostępne w ItemShop).

Jednakże każdy z nich jest dokładnie przemyślany i opłacalny, bowiem w każdym z nich można zdobyć coś unikatowego, czego nie znajdziecie w żadnym innym dungeonie czy gdziekolwiek w grze!

Dungeony mają też przemyślany limit czasowy, niepozwalający tej samej osobie w kółko na nie chodzić.
Księżycowa Grota


Wymagany poziom: 40
Optymalny poziom: 50
Maksymalny opłacalny poziom: 60


Wieża Demonów


Wymagany poziom: 40
Optymalny poziom: 75
Maksymalny opłacalny poziom: 105


Katakumby


Wymagany poziom: 75
Optymalny poziom: 85
Maksymalny opłacalny poziom: 105


Kryształowa Komnata


Wymagany poziom: 90
Optymalny poziom: 95
Maksymalny opłacalny poziom: 105

Sanktuarium Tamuza


Wymagany poziom: 95
Optymalny poziom: 100
Maksymalny opłacalny poziom: 105WyposażenieTyp wyposażenia na serwerze dzieli się na 4 rodzaje.
Dla przykładu zaprezentujemy wam tę samą zbroję w każdym z nich.Zwykłe
Normalne przedmioty bez żadnych atrybutów.Wzmocnione
Przedmioty na których użyto Wzmocnienia Przedmiotu lub wypadły z losowymi bonusami.Rzadkie
Przedmioty których nie da się ulepszać, często będące na kilka poziomów niżej niż zwykły przedmiot i posiadające statystyki między poziomem ulepszenia +7 a +8.
Lecą bardzo rzadko zwykle z różnych potworów lub szkatułek bossów.Legendarne
Przedmioty posiadające specjalny, dodatkowy, całkowicie losowy atrybut.
Może nam polecieć wszędzie i ze wszystkiego podobnie jak wzmocniony przedmiot, z tym, że szansa na jego wypadnięcie wynosi zaledwie ułamek procenta.

Jest to dodatkowy bonus wrodzony, więc nie ma możliwości jego zmiany na inny a standardowe bonusy nie mają na niego żadnego wpływu.
Legendarne przedmioty posiadają unikalne atrybuty których normalnie nie da się "wbić" zwykłymi bonusami.
System PasówPasy zrobiliśmy całkowicie po swojemu, więc nie znajdziecie tutaj ze standardowego systemu nic, poza ikonką pierwszego pasa dostępnego u Handlarki.Dostępne PasyPasy dzielą się na uniwersalne, do PvE oraz do PvP (cztery ostatnie)

BonusyTradycyjnie w pasach dostępne są przetopy, u nas są to pełnoprawne bonusy jak w innych przedmiotach.
Jednak aby dodać 4 podstawowe bonusy, 5-ty bonus lub je zmienić, będą nam potrzebne: Wzmocnienia Pasów, Błogosławieństwa Pasów, Zaczarowania Pasów.

Inwentarz PasówIm większy poziom ulepszenia każdego pasa, tym więcej mamy odblokowanych slotów inwentarza pasów, do którego możemy wsadzać przeróżne mikstury a nawet Eliksiry Słońca czy Eliksiry Księżyca!


Zaawansowany system informacji


Przez niektórych nazywany "Wikipedią Dropu".
W pełni działający i pokazujący idealnie dokładne szczegóły o potworach - Zaawansowany system informacji jest na naszym serwerze!

"Prawdziwe" Zwoje Specjalne


Przez wiele lat w Metinie specjalne zwoje ulepszające były zwykłym "kitem" i wcale nie zwiększały szans na ulepszenie.
Postanowiliśmy, że trzeba stworzyć te zwoje na nowo!

Tak też powstały:
- Podręcznik Kowala (+10%)
- Zwój Boga Smoków (+5%)
- Zwój Błogosławieństwa (0%)
- Zaklęte Lustro (-1%)


System Kufrów


W grze istnieje 4 rodzaje kufrów, wszystkie pojawiają się w losowych miejscach we wszystkich dostępnych lokacjach w grze, gdzie im lokacja jest na wyższy poziom tym większa szansa na pojawienie się lepszego kufra.

Znajdują się w nich unikatowe przedmioty, których nierzadko nie ma nawet w ItemShopie.
Na ogół ze wszystkich kufrów leci prawie to samo, z tym, że im lepszy kufer tym większa ilość przedmiotów może wypaść.Brązowy Kufer


Ma otwarty zamek - nie potrzeba do niego żadnego klucza.
Srebrny Kufer


Ma zamknięty zamek - aby go otworzyć potrzebny jest Srebrny Klucz.
Złoty Kufer


Ma zamknięty zamek - aby go otworzyć potrzebny jest Złoty Klucz.
Diabelski Kufer


Ma zamknięty zamek - aby go otworzyć potrzebny jest Diabelski Klucz.

System Dusz


Dla ułatwienia handlu postaciami stworzyliśmy System Dusz, dzięki któremu bez problemu można ją umieścić w specjalnym symbolu.Aby zakląć duszę wystarczy kliknąć PPM na Symbolu Duszy.
Następnie potwierdzić chęć zaklęcia duszy, po czym zostaniemy rozłączeni.
Ostatni krok do sprzedaży Postaci to wyciągnąć zaklętą postać z Magazynu ItemShop.
Jeżeli zaś jesteś kupującym, przed zakupem możesz dokładnie przejrzeć statystyki, umiejętności czy ekwipunek postaci którą zamierzasz nabyć.

NagrodyPierwszy Top 1 - 1000zł!


Dla osoby której jako pierwszej uda się zdobyć maksymalny poziom na serwerze czeka nagroda w postaci 1,000zł oraz Magiczny Pergamin pozwalający zamienić jeden dowolny przedmiot w Legendarny.Top 1 - Klasowy


Każda postać (Wojownik, Asasyn, Sura, Szaman), która jako pierwsza zdobędzie maksymalny poziom otrzyma unikatową Zbroję Hwang oraz kilka bonusowych przedmiotów, czego nie będziemy tutaj zdradzali!
* do tego progu wlicza się także Pierwszy Top 1, oprócz nagrody głównej
Pozostałe


Zakładka ze wszystkimi Bonusami
System Dnia i Nocy
Kolorowe Zwoje Misji
Krąg pod NPC Questowymi
Nowa Grafika Wody
Zwiększona liczba inwentarzy
Zwiększony Stack
Zmieniarka Kanałów
Okno Craftingu
Niszczenie Przedmiotów
Punkty Życia Podczas PvP

Zmiany 1 lipiec - 31 grudzień 2018r.
Naprawiono ulepszanie Kilofa u Deokbae i poprawiono wyświetlane w nim komunikaty
Usunięto informacje o zdobytym złocie z czatu i dodano logi czatu po prawej stronie ekranu
Dodano w lewym górnym rogu ekranu ikonę Marmuru Polimorfii gdy jest się przemienionym z możliwością usunięcia jego efektu poprzez kliknięcie w ikonkę.
Dodano sklepy offline
Dodano koło losu
Dodano możliwość otworzenia wszystkich szkatułek naraz poprzez zastosowanie kombinacji CTRL+PPM
Zmniejszono wszystkie koszty i nagrody złota 10 krotnie, dzięki czemu są teraz korzystniejsze dla oka
Zwiększono 5-krotnie maksymalny limit złota (z 200.000.000 na 1.000.000.000)
Dodano opis na ikonkach przedmiotów przywołujących zwierzaki z bonusami które dodają
Dodano Panel Teleportacji pod klawiszem TAB oraz nowe przedmioty "Ładunek Teleportacji" pozwalające na jego ładowanie
Zmienione Królestwa
Poprawione otwieranie kufrów
Poprawione opisy sztabek
Poprawione opisy w zadaniach
Zwiększone respy metinów w drugiej wiosce
Zwiększone szanse na zdobycie ulepszaczy
Poprawione strefy chodzenia na Pustyni (czasami cofało na początek mapy)
Zmniejszone statystyki Lodowej Wiedźmy o 38%
Zwiększona szansa na zdobycie Daktyli o 18%
Zwiększona szansa na zdobycie Orkowych Ziół o 15%
Możliwość stackowania zasuszonych głów i handlu nimi
Zwiększone wartości Kamieni Dusz Życia oraz Many na +5
Zmieniono strefy bezpieczeństwa w drugiej wiosce (B2) - znany problem z Metinami w kamieniu
Dodano możliwość handlu Eliksirami Słońca oraz Eliksirami Księżyca
Dodano funkcje pozwalające stackować przedmioty specjalnego użytku, tj.: Wzmocnienie Przedmiotu, Zaczarowanie Przedmiotu, Zwój Błogosławieństwa, Zwój Boga Smoków, Zwój Wojny... i inne.
Dodano funkcje pozwalające zaniechać nabicia czasu i/lub zabrania przedmiotu potrzebnego do wejścia na dungeon gdy osoba ubiegająca się o wejście jest jedynie członkiem grupy a nie jej liderem.
Poprawiono nie podświetlający się na złoto bonus w kolczykach "Szybkość Ruchu" gdy mamy go z wartością 20%.
Dodano możliwość sprzedawania u handlarzy broni na 70 poziom.
Usunięto z dropu na Nawii "podróbki" Kul Chaosu (oraz zamieniono w ekwipunkach te błędne na te poprawne)
Poprawiono atak potwora "Tryton Mag" - podchodził tak, jakby atakował wręcz a nie z dystansu.
Zmieniono poziom "Generała Setaou" z 95 na 98, aby drop z niego był możliwy do 107 poziomu.
Dodano 9 punktów obrażeń do "Miecz Żalu+9" (z 279 na 288)
Poprawione opisy Ksiąg do nauki Języków oraz ich ikony
Dodana nowa ikona "Błogosławieństwa Pasów"
Wyłączono kasowanie przedmiotów po rozbiciu Metina Demonów: "Mapa Wieży Zin-Sagui", "Nieznana Stara Skrzynia", "Klucz Zin-Bong-In"
Zablokowano możliwość wielokrotnego użycia "Mapa Wieży Zin-Sagui" podczas pojedynczej wyprawy
Usunięto Podkanały (możliwość teleportacji z M1/M2 na inne mapy)
Zmieniono typ otrzymywania Ksiąg Umiejętności ze Skrzyni z Księgami - rozwiązuje on też w pewien sposób problem ze stackowaniem ksiąg
Dodano Szpon Tamuza z Tamuza
Dodano Szpon Smoka z Berana Setaou
Zwiększono ilość szkatułek z Trytona z 1 na od 1 do 4
Zwiększony poziom trytona z 95 do 98
Zwiększone szanse na zdobycie Zaczarowań Przedmiotu ze szkatułek kosztem zmniejszenia szans na drop Wzmocnień Przedmiotu
Dodano możliwość sprzedaży/wystawiania Pierścieni Doświadczenia i Rękawic Złodzieja (z metinów na 1h)
Dodana transmutacja magii u Uriela:
Zamieniony drop Małży na Rybie Ości (szansa na rybią ość wzrasta z 33% na 67%)
Zamieniony drop Drobnych Ryb na normalną Rybę
Dodana Czapka Feniksa+5 do dropu w 2 poziomie lochu pająków
Dodany drop z: Prezent (fioletowy)
Poprawiona misja Biologa na 100 poziom
Poprawione wypadanie Kawałków Kryształu
Oraz wiele, wiele innych zmian, których część znajdziecie poniżej.
Nowa Strona internetowa
Nowy ItemShop
Nowe Tła klienta gry
Ukończony system Banku
Podpisane księgi dla jakiej postaci oraz klasy
Dodano podświetlenie maksymalnych bonusów w przedmiotach
Zmniejszono 10 krotnie tabelę doświadczenia
Dodano poprawiony i ulepszony system zabójstw
Poprawiono silnik graficzny 2D wraz ze wszystkimi teksturami (znany błąd z rozmazanymi obrazami w grze, głównie na GPU AMD)
Wprowadzono zmianę koloru sklepu po jego odwiedzeniu
Usunięto znany błąd z bugowaniem przedmiotów specjalnych (tj. Ataki boga smoków)
Dodano kolorowe nicki na wołaj (Niebieskie i Czerwone)
Dodano zielony przycisk [PW] na wołaj
Zmieniono początkowe statystyki postaci
Przyspieszono ładowanie się tekstu w misjach
Ustawione poprawne skiny Strażników Wsi w królestwach
Dodano łączenie Ksiąg Umiejętności
Napisano od nowa Teleportera
Napisano od nowa Strażnika Urwiska
Napisano od nowa Dennice
Napisano od nowa Chuk-Sala oraz Garva
Napisano od nowa Staruszka
Napisano od nowa wejście na OX
Napisano od nowa Uczonego
Napisano Strażnika Okrętu
Napisano od nowa Bajage
Napisano od nowa Strażnika Atlantydy
Napisano od nowa Pung-Ho oraz Zerv’a
Napisano od nowa Staruszka
Napisano od nowa Strażnika Wsi
Napisano od nowa Agentów Lądowych
Napisano od nowa wszystkich NPC od wytwarzania mikstur
Napisano od nowa Runy Konne
Napisano od nowa Tęczowy Kamień
Napisano od nowa Kupony SM
Napisano od nowa Panel Administratora w grze
Napisano od nowa misję z ekwipunkiem startowym
Napisano misję z wypożyczaniem konii u Stajennego
Napisano misję z informacjami o koniu
Napisano misję z menu konia
Napisano misję z ożywianiem konia
Napisano misję z wsiadaniem/zsiadaniem z konia u Stajennego
Napisano misję z przywoływaniem koni
Napisano misję z Deokbae
Napisano misję ze sklepami questowymi u NPC
Napisano od nowa Wieżę Demonów
Dodano nowy Pierścień Teleportacji
Napisano nowy Zwój Powrotu Statusu
Napisano nowy Zwój Powrotu Umiejętności
Poprawione zostały Pierścień Zastępstwa oraz Olejek Wygnania
Napisane zostały teksty różnych NPC (luźne pogawędki)
Zwiększone sklepy dwukrotnie
Napisano od nowa Staruszkę
Napisano nowe Zaklęcie Modyfikacji
Napisano nowy Zwój Przemiany
Ustawiono od nowa wszystkie niebieskie znaczniki na mapach wraz z ich podpisami na dużej mapie
Naprawiono Bugi Ślubne (teleportacje w nieznane, problemy z teleportacją, nie zawarte śluby itp.)
Naprawiono błąd po teleportacji na inną mapę (tło się glitchowało lub było czarne dopóki nie ruszyło się postacią)
Wyłączono minimapy w lokacjach specjalnych (dungeony)
Dodano Krainę Wędkarzy
Dodano lokację „Nawia”
Stworzono system wojen Królestw
Naprawiono brakujące od 5 lat animacje „Bo”
Dodano przechodzenie przez wszystkie pety
Poprawiono misję przenoszącą do komnaty smoka z Duchem Sury
Dodano Straznika Nawii i Magiczną Wodę na Pustyni
Napisano od nowa Yu-Hwan (Arena PvP) i dodano kilka trybów walki
Poprawiono wszystkie respawny postaci po teleportacji/śmierci w lokacjach
Ustawiono blokadę chodzenia w chatkach w wioskach (zapobiega to utknięciu w chatkach nawet po relogu)
Usprawniono/naprawiono zmienianie kanałów
Naprawiono obszar zadawanych obrażeń przez 6-tą umiejętność Wojownika (kobiety)
Napisano zupełnie nowy system energii
Naprawiono obszar zadawanych obrażeń przez 6-tą umiejętność Asasyna (mężczyzna)
Uporządkowano listę umiejętności (pozycje)
Dodano umiejętność do Elitarnego Konia: „Przywołanie” (nie zabiera many i nie wymaga księgi przywołania)
Napisano od nowa „Runę Elit. Konia”
Dodano „Jabłko” (do karmienia Elit. Konia)
Skorygowane informacje o początkowych statystykach przy tworzeniu postaci
Skorygowane puste znaki „kwadraty” w opisach nowych postaci przy ich tworzeniu
Poprawiono nazwy wszystkich NPC oraz usunięto angielskie slash’e
Poprawiono opis przedmiotu „Przepustka"
Naprawiono widoczność Szmaragdowych Zbroi
Naprawiono widoczność Grzańca
Zmieniono/dodano/naprawiono nazwy różnych potworów/bossów/metinów
Dodano „%” życia przy pasku HP potworów
Napisano nowy system komunikatów przy zabijaniu bossów, zablokowano możliwość ich ukrywania, zmieniono bossy wyświetlane w komunikatach
Napisano nowy system komunikatów po osiągnięciu danego poziomu oraz zmieniono wyświetlane progi
Dodano informację o zalogowaniu do gry na czacie
Dodano nowy system wędkowania
Dodano nowy system ulepszania wędki od +0 do +9
Dodano nowy system pieczenia ryb
Dodano nowy system dropu z ryb
Ustawiono prawidłowe flagi na bramach królestw
Napisano nowy system tworzenia broni tytanów (U Rodrigueza)
Naprawiono błąd który powodował zabieranie złota lub przedmiotów gdy nie minęło 15 sekund po handlu lub innej akcji
Zmieniono Fryzjerkę - teraz domyślnie jest NPC handlowym i ma fryzury dla wszystkich klas jednocześnie
Zmieniono ceny pożywienia u stajennego (aby bardziej opłacało się zbierać je z dropu) + dodano Jabłko do sklepu
Dodano do dropu „Jabłko”
Usunięto zdublowane przedmioty ślubne u Wędrującego Domokrążcy
Usunięto Rybią Ość od rybaka (aby zwiększyć sens łowienia ryb), usunięto Marmur Rybacki, zmieniono ilości przynęt do kupienia
Zmieniono dostępne ilości strzał u Handlarza Broniami
Usunięto u Handlarki - Zwój Konwersji, zmieniono liczby dostępnych mikstur
Naprawiono wymagane poziomy fryzur u fryzjerki (np. Było napisane, że są od 25 poziomu a były od 35)
Naprawiono drop z przedmiotów i ze szkatułek
Dodano do wszystkich Metinów drop Kamieni Dusz (np. Te na niskie poziomy i te w lesie)
Dodano do fryzur i kostiumów opisy obraz zdjęcia po najechaniu na przedmiot
Naprawiono widoczność i bugi graficzne kostiumów oraz fryzur
Skasowane zostały z wszelkiego dropu świadectwa
Zmieniono nazwy Pełnych Mikstur HP/SP na Super Mikstury
Naprawiono pieczęci wierzchowców, ich bugowanie, opisy oraz statystyki
Naprawiono losowe skoki dmg/skilli bossów po restartach serwera
Dodano kilkaset nowych pytań na OX
Ulepszono jakość większości tekstur w grze
Usprawniono przywoływanie petów - od teraz po teleportacji/relogu automatycznie zostają przywołane
Naprawiono Bug z Admirałem na mapie ślubnej - dodano Strażników Weselnych
Naprawiono działanie „Esencji”
Dodano „Zwoje Redystrybucji” każdej ze statystyk
Poprawiono misję polegającą na wytwarzaniu specjalnych przetopów u Starego Mędrca.
Napisano całkowicie od nowa wszystkie misje biologa, wymagane do nich przedmioty oraz nagrody
Dodano nowe przedmioty do Biologa
Dodano specjalne szkatułki kolekcjonerskie za każdą misję Biologa
Dodano misję na Krwisty Kamień u Starego Mędrca
Dodano nową serie misji „Rzeź” - polegającą na polowaniu na bossy
Dodano nową serie misji „Polowanie” - polegającą na upolowaniu określonej liczby potworów
Dodano nową serie misji „Energia Metinów” - polegającą na zniszczeniu określonej liczby metinów
Dodano nową, odbugowaną misję Czas Zemsty” - za którą można dostać Pierścionek Zaręczynowym
Dodano nową misję na Pierścień Przeniesienia - Tajemnicze Kryształy.
Dodano nową misję na Pustą Butelkę (po zdobyciu przedmiotu nie można go teraz zgubić, ponieważ jest w depozycie questowym)
Dodano nową misję z Siekierą Deokbae (po zdobyciu przedmiotu nie można go teraz zgubić, ponieważ jest w depozycie questowym)
Dodano nową misję „Promocja u Rybaka” w której można otrzymać losową broń od 20 - 40 poziomu +6
Dodano nową misję „Czerwone Zioło”
Dodano misję „Przedmioty Kowala”
Stworzono przedmiot „Olejek Nazwy”
Usunięto potrzebę posiadania Maski Uczuć
Dodano nowe napisy po teleportacji do każdej lokacji
Zmieniono nazwy Szeptania na Prywatna Wiadomość
Zmieniono wszystkie nazwy Yang na Złoto
Napisano od nowa Pudełka Książek (wypadające książki mogą wejść na slot pudełka które znika, pudełka można stackować bez limitu)
Dodano nowe nazwy, ikonki oraz zdjęcia po najechaniu na Hełmy 3D
Dodano przy przedmiotach do ulepszania złoty dopisek „Ulepszacz”
Poprawiono w M2 obiekt uniemożliwiający przejazd przez bramę w drugiej wiosce
Wyłączono potrzebę posiadania szkła intuicji aby pokazać przedmiot
Dodane zostały całkowicie nowe Skrzynie Ucznia za awans
Zablokowano niszczenie Skrzyni Ucznia
Zablokowano tworzenie sklepów poza bezpieczną strefą
Dodano opcję „Pokaż/Ukryj nazwy Sklepów”
Dodano 7 dni czasu na wykorzystanie Kuponów Sklepowych
Odblokowano przechodzenie przez sklepy
Usprawniono Event OX - Gracze mogą przechodzić przez siebie, są przemieniani, nie da się przywołać konia, postać pojawiająca się na OX zsiada automatycznie z konia i ten znika
Dodano bonus do kowala za misję poboczną +20% szans na ulepszenie jednego przedmiotu u kowala
Napisano wszystkie nowe misje główne wraz z nagrodami za nie
Usunięto pochyłą czcionkę u GM
Naprawiono atak z wierzchowców z których nie dało się bić
Dodano ilość leżących na ziemi przedmiotów
Dodano nazwy ksiąg umiejętności leżących na ziemi
Dodano możliwość używania umiejętności konnych na pieczęciach
Zmieniono działanie IS w grze - nie wyskakuje już przestarzałe okno w Internet Explorer 5 a nowa karta w domyślnie używanej przeglądarce.
Dodano do kufrów możliwość wkładania klucza poza klikaniem w kufer (przeciąganie klucza na kufer)
Zoptymalizowano szybkość działania itemshop’u ponad 12-krotnie
Zaktualizowano PHP strony z 7.0 do 7.2
Usprawniono 9-krotnie szybkość działania rankingu graczy kosztem co 12-godzinnej aktualizacji
Napisano od nowa ranking gildii, który jest 28 razy szybszy od poprzedniego kosztem jego aktualizacji co 24 godziny
Dodano w nocy ciemniejsze otoczenie i klimat
Dodano do przedmiotów specjalnych efekty użycia (np. lizak, medal bohatera, pierścień pół-księżyca itd.)
Dodano efekty użycia Zielonych i Fioletowych mikstur
Dodano efekt użycia Peleryn Męstwa
Naprawiono nie działający teleport do Doliny Orków w pierścieniu teleportacji gdy jest się w królestwie A
Naprawiono 93 błędy serwerowe powodujące często bezzwrotne akcje dla gracza, kick, crash gry lub niepowołane błędy wizualne
Dodano Potwora Wodnego w Krainie Wędkarzy z minimalną szansą na dowolną perłę
Usunięto 3-krotny podatek zakupu w Krainie Wędkarzy
Usunięto błąd z 3-krotnym podatkiem w drugiej wiosce osoby tego samego królestwa
Ukończono i przystosowano w pełni działającego klienta gry na systemy operacyjne macOS
Ukończono i przystosowano w pełni działającego klienta gry na systemy operacyjne Windows
Naprawiono Bug pozwalający zdejmować specjalne kolczyki i bransolety (np. Kolczyki z Kości Tygrysa)
Naprawiono Bug pozwalający zdejmować przedmioty specjalne poprzez Dozorcę
Dodano możliwość stackowania Marmurów Błogosławieństwa
Zablokowano wyrzucanie złota z odpowiednim komunikatem
Dodano „Bomby Złota” - teraz z bossów i innych stworów może polecieć dodatkowe złoto w kupkach
Poprawiono komunikaty z tekstami „Shinsoo” oraz „Chunjo” na „Eridu” oraz „Sippar” oraz usunięto komunikaty o królestwie „Jinno”
Naprawiono bugowanie pieczęci wierzchowców dowolnym questem
Dodano drop na każdym poziomie ze wszystkich potworów bonusowy „Smoczy Talizman” z losowymi obrażeniami średnimi i umiejętnościami
Usprawniono wyświetlanie kolejnych questów - po wykonaniu poprzedniego nie trzeba się przelogowywać aby pojawił się nowy
Dodano stackowanie wszystkich pobocznych ksiąg (polimorfia, oswajanie konia, sun-zi itd.)
Dodano minigierkę „Wykrywacz Zdarzeń”
Dodano nową szkatułkę serwerową „Hematyczna Szkatułka” z całkowicie nowym dropem
Dodano cenne przedmioty do Skrzyni Okey
Zmieniono całkowicie drop ulepszaczy - nie leci ich teraz setkami
Ograniczono używanie Wykrywacza Zdarzeń tylko do lokacji eventowych i nadano mu drop
Naprawiono opis w statystykach przy tworzeniu postaci
Naprawiono wejście do Atlantydy
Naprawiono bonusy wierzchowców
Naprawiono eliksiry słońca/księżyca na wierzchowcach
Naprawiono ikony fryzur 3D dla asasynów
Dodano do Stajennego księgi przywołania konii
Naprawiono opis pisklaka
Naprawiono opis Kuponu Sklepowego IV
Napisano opis króliczka
Naprawiono działanie nieprzekazywalnych peleryn męstwa
Naprawiono teleport do Doliny Orków
Naprawiono teleport do Drugiej Wioski
Naprawiono problem z crashowaniem gry
Naprawiono opis statusów kanałów gry
Zabieranie wszystkich kamieni duchowych/mistrzowskich gdy są w stacku
Naprawione wyjście z Łatwego Lochu Małp
Dodano kropkę w złocie podczas handlowania
Dodano kropkę w złocie podczas ulepszania
Naprawiono zadanie z listą kowala
Poprawiono pokazywane poziom w profilu gracza (mając 100 poziom pokazywany był 99)
Poprawiono wyświetlane postaci w rankingu
Nie działa wskrzeszenie konia pisze tylko nick stajennego
Dodano system uszczęśliwiania zwierzaków (U Mironiegi)
Staruszek/Teleporter nie przenosi do M2 z innych lokacji niż M1
Naprawiono model Tamuz’a (wchodzenie hitów z konia)
Zmieniony przedział dropu Hematów i Talizmanów (z 1 - 100 na 10 - 100)
Dodano brakujące tekstury początkowej zbroi dla Sury Kobiety
Naprawiono respy w Trudnym Lochu Małp
Naprawiono respy w Czerwonym Lesie
Naprawiono respy w Wieży Demonów
Naprawiono respy w Sanktuarium Tamuza
Naprawiono respy w Katakumbach
Naprawiono wkurzający błąd blokujący klikanie myszką oraz przyciski ESC (pomagał tylko restart klienta gry)
Zwiększono o 20% szansę na przyjmowanie przedmiotów u Biologa
Zwiększono o 40% szansę na zdobycie przedmiotu do biologa (na 60 poziom)
Zwiększono skuteczność Eliksiru poszukiwacza o 5%
Dodano przyspieszone dobiegnięcie zwierzaka gdy zostaje w oddali
Poprawione animacje strażników wsi
Naprawione skoki HP przy użyciu Szarży
Dodano na OX system Przywódcy Stada oraz Stada
Zablokowano na OX przywoływanie konia
Ustawiono na OX przechodzenie przez siebie
Naprawiono bug z niemożliwością klikania myszką po teleportacji (okno duch), gdzie czasami pomagał tylko klawisz ESC
Naprawiono lag spowodowany pieczęcią wierzchowca oraz nagły skok bonusów
Naprawiono podwójne wsiadanie na wierzchowca po relogu z pieczęcią oraz długi lag tym spowodowany
Naprawiono bug z podwojonymi bonusami wierzchowca po przelogowaniu postaci
Usprawniono szybkość wsiadania/schodzenia z wierzchowca (około 4 krotnie)
Naprawiono nie działające teleporty w lochach małp oraz katakumbach
Usunięto niepoprawnie działające skille generałów
Poprawiono problemy ze stackowaniem Odłamków Energii
Naprawiono problemy z kluczami do kufrów
Poprawiono 55 przybugowanych przedmiotów
Animacja wchłaniania duszy potworów przez Pety
Zamieniono u Piekielnych Wojowników i Hae-Tae Bomby Złota na zwykłe Złoto
Poprawiony drop złota z Generała Zombie
Usunięto niepoprawny timer na metinach w katakumbach
Naprawiono błąd z bonusami & wymaganym poziomem w Pieczęci Wilka Wojennego
Odbugowane zostało 3 piętro wieży demonów (czasami nie pojawiały się Metiny / nie przenosiło dalej lub kickało z gry)
Problem z przeniesieniem na 4 piętro po zbiciu metinów na 3 piętrze wieży demonów.
Błąd z dalszą możliwością szkolenia konia pomimo maksymalnego (30) poziomu.
Dodano możliwość wystawiania w sklepie Marmuru Błogosławieństwa
Dodano możliwość wystawiania w sklepie Magicznej Rudy Miedzi
Dodano na stronie w "Sprawdź moje konto" informację ostatniego logowania na postać "Nigdy"
Dodano opis Kolczyków z kości tygrysa oraz Kolczyków z kości smoka
Poprawiono agresywny tryb większości potworom (potrafiły się bugować)
Naprawiono błąd u Teleportera po kliknięciu „Anuluj”
Naprawiono błąd z wykrywaniem 6-tej umiejętności jako SkillHack’a (co było powodem kickania postaci)
Naprawiono błąd powodujący lag/czasowy kick po kliknięciu w Wędrującego Domokrążcę, Peta, Kufry.
Naprawiono „cofki” postaci podczas jazdy na wierzchowcach z pieczęci
Naprawiono misję wejścia do Komnaty Smoka która Bugowała inne dungeon’y (DT, Katakumby) oraz powodowała problem z zaliczaniem w nich bossów.
Naprawiono misję z zarządzaniem „Ołtarzami” w terenie gildii, powodującej crash misji z metinami
Naprawiono misję z bossami (crash z powtarzalnością ostatniej misji podczas login, levelup lub enter)
Poprawiono opisy wszystkich książek (błędy w opisie dla jakiej są klasy postaci)
Naprawiono błąd podczas teleportacji do Lasu Duchów (nagły skok kamery z krawędzi mapy na teleport) i/lub crash otoczenia
Naprawiono nie zawsze otwierające się okno wytwarzania u NPC
Poprawiono tekst po zniszczeniu Kamienia Sippar
Poprawiono wystający tekst w przyciskach do zagadania z NPC
Poprawiono teksty z rozmowami z NPC
Dodano efekt czarnej magii podczas przywoływania zwierzaków: Azraeluś, Urocza Diablica
Dodano automatyczne przelogowanie po: Zmianie Królestwa, Zmianie Płci, Zmianie Nazwy Postaci
Zmieniony czas przeniesienia z Wieży Demonów po zabiciu Rozpruwacza z 40 na 60 sekund
Napisany od nowa Dungeon z Kryształową Komnatą (wraz z wyeliminowaniem błędów tj. Oczekiwanie 1 godzinę na przeniesienie ponownie)
Napisany od nowa Dungeon z Sanktuarium Tamuza
Napisana od nowa misja z Uczestnictwem na Wojnie Gildii
Poprawiono błąd z pozostaniem w Katakumbach pomimo reloga bez żadnych moobów
Poprawione 46 literówek i zwrotów we wszystkich misjach
Napisano od nowa misję z obserwowaniem wojen gildii
Napisano od nowa misję z Zakładami Gildii
Napisano od nowa misję z wyborem umiejętności
Usunięto 8 klasowych nauczycieli umiejętności i dodano 4 mistrzów postaci
Usunięto funkcję kickającą gracza po użyciu skilla zaraz po jego załadowaniu po upływie 250 sekund od jego użycia
Zmieniono czas znikania zabitych potworów z 10 sekund na 5 sekund
Naprawiono błąd powodujący odjęcie HP podczas zabijania potworów Czarowanym Ostrzem (rzadko występujący podczas gdy postać zginęła i wystąpił lag uderzając martwą postać)
Poprawiono komunikat po karmieniu konia
Naprawiono NPC „Teleporter” w lokacjach poza Miastem (potrafiło nie być żadnej reakcji z jego strony)
Naprawiono „Zwój Powrotu Umiejętności” (potrafiło nie być żadnej umiejętności na liście)
Naprawiono kilku NPC którzy się bugowali (fryzjerka, niepokaźny pieszy, pomnik gum, pomocnik zdarzeń)
Usunięto auto-zabijanie moobów po zabiciu Rozpruwacza/Azraela
Poprawiono blokady łączenia przedmiotów specjalnych (np. Pierścienie Doświadczenia, Rękawice Złodzieja itp.)
Zmieniono przedmioty przywołujące potwory/metiny/żyły (teraz wszystko przywołuje się poprawnie a przywołania metinów przywołują inne kamienie)
Usunięto Ezoterycznego Przywoływacza i dodano na jego miejsce Reinkarnowanego Przywoływacza
Naprawiono błąd podczas zmiany królestwa powodujący w 1 na kilkunastu przypadkach kick i/lub nie zmienienie królestwa.
Naprawiono klikanie w „Pomnik To”
Naprawiono problem z pakietami podczas logowania
Zmieniono wymagane klasy wszystkich broni ze średnimi obrażeniami oraz obrażeniami umiejętności tylko dla Wojownika i Asasyna
Zmieniono obrażenia oraz obrażenia magiczne Lwiego Miecza na większe
Zmieniono wartości Diamentowych Tarczy oraz Tytanowych Tarczy z 10% na 20%
Zmieniono bonus w Diamentowych Kolczykach+9 z 30 na 32 Witalności
Zmieniono wartości bonusów Diamentowych Naszyjników od +0 do +9
Naprawiony błąd z możliwością zakładania broni tytanów przed 95 poziomem (błąd ten nie dotyczył broni dla sury)
Usunięto wszystkie stare szkatułki bossów i dodano nowy drop do każdego bossa w grze
Naprawiono błąd z użyciem konia wraz z pieczęcią konną, które potrafiły dodać dwukrotny bonus pieczęci
Zrobiony nowy drop ze wszystkich pozostałych szkatułek jakie istnieją na serwerze
Zmieniono statystyki Heona na 2x większe od Veona
Zmieniono statystyki i odporności Olbrzymiego Żółwia
Zmniejszono 2-krotnie buffy rzucane innym postacią niż postać rzucająca
Naprawiono opisy wszystkich moobów/metinów/bossów (poziomy, rankingi itp.)
Naprawiono zbugowane zadanie main_lv69, który potrafił bugować inne misje oraz nie znikały strzałki nad NPC
Wyłączono możliwość używania Trującej Chmury mając założony Łuk
Wyłączono możliwość używania Iskrzącego Uderzenia mając założone Noże/Miecz
Naprawiono Bug z brakiem handlu instrukcjami (crashowało klienta gry)
Dodano na OX po udzieleniu poprawnej odpowiedzi wystrzał fajerwerek
Naprawiono nie wsiadanie na wierzchowca (z pieczęci) podczas Eventu OX
Dodano nazwy każdej lokacji w Zwojach Powrotu
Naprawiono pisanie wiadomości w oknie gildyjnym (nie działało na postacie z nickiem dłuższym niż 8 znaków)
Naprawiono działanie Pierścieni Języka
Zmieniono drop ze wszystkich Metinów w grze
Wyłączono podpisy dropu na Wojnie Królestw i zwiększono pozycje wypadanego dropu 5-krotnie
Dodano możliwość teleportacji na tej samej mapie w lokacjach specjalnych (np. Nawia)
2 Nowe ulepszacze (Smocza Łuska, Skamieniały Odłamek)
Drop nowych ulepszaczy z Berana-Setaou i Tamuza
Zmieniono respy dzikich psów (aby nie wchodziły do miasta)
Zmieniono Kryształową Komnatę i Sanktuarium Tamuza (respy moobów)Informujemy także, że zawarte w prezentacji materiały to nie wszystko co jest na serwerze.

Mamy także przygotowaną masę Eventów, które regularnie będą odbywać się na serwerze, nowe lokacje, animacje i wiele innych!

Administracja


Xeer
(technik, administrator, webmaster)
B0NT
(super mistrz gry)
Słowa Końcowe


„Dobry kucharz nigdy nie odgrzewa starych kotletów, lecz piecze nowe na nowym tłuszczu według dobrego, sprawdzonego przepisu."


Raviamt2, 2018.